BORDO MÜZİK & PRODÜKSİYON ÖZGEÇMİŞ

1986 yılında Medeni Uçar tarafından kurulan şirketimiz, piyasada adını ilk olarak Elif Karlı ve Beyza Öztürk’ ün albümleriyle hızlı bir giriş yapmıştır. EFLATUN MÜZİK olarak; Tüdanya, Hüseyin Altın,  Ali Kızıltuğ gibi isimlerle çalışmalarına hız vermiştir. 1993 yılında  Ferdi Tayfur  ‘Acılar’, Müslüm Gürses ‘Kısmetim Kapanmış’, Seren Serengil ‘Alıştım Sana Bir Tanem’,1996-1997 yıllarında ise  Ankaralı Sanatçılar  ile  Ankara müziğini piyasaya çıkaran ve sevdiren ilk firma olarak, Ankaralı Turgut ‘Döşeyelim Abi’ albümünü hazırlamıştır. 1998-1999-2000 yıllarında  firma  vizyonunu değiştirerek, Seda Sayan ‘Ben Sana Demedim Mi?’, Devran Çağlar ve  Doğuş’un albüm çalışmalarını yürütmiştür. 2003 yılında Gülden Karaböcek ‘Çok Özel’, Musa Eroğlu ‘ Semahlar’, Hülya Yıldız ,Yusuf Gül, Gülay, Muğlalı Memiş ve Kibariye albümlerini, 2006-2007-2008 tarihlerinde, Ankaralı Namık, Ercan Turgut, 2012 yılındae ise Çelik ’Milat’, İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy, Müslüm Gürses ve Kibariye’nin de yer aldığı ‘Efsaneler’ adlı albümü, ‘Uzay Heparı Anısına’ yapılan, başta Sezen Aksu, Sertap Erener, Mustafa Ceceli, Zeynep Casalini, Teoman, Gülşen, Burak Kut ve Kenan Doğulu gibi sanatçıların bir araya geldiği dev bir projeye de imzasını atmıştır. 2013-2014 Yıllarında ise, Müslüm Gürses ‘ Baba Şarkılar.1’ ve ‘Baba Şarkılar.2’ albümleri ile de, Kral Tv Müzik Ödüllerine aday olmuştur.

Renki bir yelpazesi olan EFLATUN MÜZİK, dünya çapında star’lar ile de çalışmıştır. Genco Arı, Sarp Maden, Della Miles ile caz müzik albümlerine imzasını atmıştır. 2015 Yılına girerken; bünyesine Özcan Deniz, Zeynep Casalini, Mine Koşan ve Recep Aktuğ’u dahil ederek, Müzik Dünyasına hizmet vermeye devam etmektedir. Uzun süredir üzerine çalıştığı, Nazım Hikmet ‘Memleket’ adlı projesini yürüten EFLATUN MÜZİK , albümde yer alan popüler sanatçıların desteği ile de, ‘Nazım Hikmet’i yeni ve genç nesile sevdirmeyi amaçlamaktadır. Müzik Sektörü’nün, bu kadar kötü gitmesine rağmen, öz kaynaklarını kullanarak, yıllardır düşündüğü Türkü Projesi, ‘ Eflatun Türküler’i “hayata geçirmiştir. Sezen Aksu, Suzan Kardeş, Özcan Deniz, Zeynep Casalini, Volkan Konak, Musa Eroğlu, Grup İmera,  Fuat Saka, Recep Aktuğ, Haluk Levent gibi sanatçılar projede yer almıştır.

Nisan 2018’de sektörde büyük birleşme gerçekleşmiş, EFLATUN MÜZİK ve BORDO MÜZİK birleşmiştir.  .İlk çalışmasını başarılı bir şekilde Türk Sanat Müziği’nin Divası Bülent ERSOY ile gerçekleştiren BORDO MÜZİK, kendi tarzıyla sektörde ne kadar titiz ve özveriyle çalışıp müzikalite eksenli çalışmalar yürüttüğünü ve yürüteceğini müzik otoritelerinin ve müzik severlerin olumlu tepkilerini alarak kanıtlamıştır.

EFLATUN MÜZİK, 33 Yıllık bilgi birikimi ile bundan böyle BORDO MÜZİK çatısı altında, müzik hayatına devam etmektedir.

Gelişen teknolojiyle birlikte internet üzerinden yasa dışı MP3 kullanımının artması sonucu sıkıntılı günler geçiren müzik sektörünün nasıl ayağa kaldırılacağıyla ilgili elini taşın altına sokan bir yaklaşımla yola koyulan BORDO MÜZİK , dinamik ekibi, müzikseverlerin hasret kaldığı rafine eserleri ve onları yorumlayan eşsiz sanatçıları ile Türk müziğindeki farklı tatları dinleyicilerinin hizmetine sunarak müzikalite eksenli çalışmalar yürütmektedir.

2019  Yılına çok hızlı giriş yapan BORDO MÜZİK ;

Usta sanatçı ZEKAİ TUNCA’nın eserlerinin yer aldığı ZEKAİ TUNCA-BEST OF projesi,

Yine bir usta sanatçı olan ALPAY’ın proje albümü ve kendi sesinden oluşan ALPAY’IN HİKAYESİ albümlerinin serisini aynı anda yürütmektedir.

Yepyeni çalışmalara da imza atmaya hazırlanan BORDO MÜZİK’İN 2019 Yılı hedefleri arasında, TANJU OKAN’ın Tribüte albümü, FERHAT GÖÇER ile sürpriz bir proje albüm, BİRAZ TÜRKÜ, BİRAZ AŞK adlı karışık albüm, yepyeni eserlerin yer aldığı ZEKAİ TUNCA’nın albümü, EDİP AKBAYRAM’ın yeni albümü, usta sanatçı 1964 Yılında müzik hayatına başlayan NECO’nun 55.sanat yılını kutlayacağı yepyeni bir albüm yer almakta. 2019 Yılını kendisine başarı yılı olarak belirleyen BORDO MÜZİK ayrıca yeni yeteneklerede şans verecektir.

Yakın zamanda vefat eden sanatçısı merhum GALİP KAYIHAN’ın adını verdiği, Levent merkezli bir stüdyo ve plato hazırlayan BORDO MÜZİK çok yakın zamanda stüdyo ve platoyu faaliyete geçirip hizmete sunacaktır.

Aynı zamanda TV ve Magazin ağırlıklı bir IP TV’yi de hayata geçirme çalışmaları devam etmektedir.

Kısacası firma rengi değişmiş olsa da, fikirlerimiz 33 yıldır aynı ve gelişen teknolojiye ayak uydurarak BORDO MÜZİK çatısı altında devam etmektedir.

PORTFÖYÜMÜZ

 1. Zekai Tunca
 2. Alpay
 3. Tanju Okan
 4. Hakan Aysev
 5. Melihat Gülses
 6. Recep Aktuğ
 7. Bülent Ersoy
 8. Edip Akbayram
 9. Hülya Yıldız
 10. Özcan Akın
 11. Ahmet Yiğit
 12. Murat Tuğsuz
 13. Kadir Ay
 14. Müslüm Gürses
 15. Hakan Taşıyan
 16. Uğur Karataş
 17. Kibariye
 18. Herem
 19. Nil Ünal
 20. Tülin Hanım
 21. Mustafa Yaşamış
 22. Ankaralı Namık
 23. Fatoş Kumru
 24. Ercan Avşar
 25. Ercüment Vural
 26. Ertuğ Ergin
 27. Mine Çağlıyan
 28. Bahar Kılıç
 29. Ayhan Yıldırım
 30. Erhan Güler
 31. Destan
 32. Galip Kayıhan
 33. Hüseyin Altın
 34. Mine Dağ
 35. Sevda Özkaran
 36. Şahin Yücebaş
 37. Tuğçe Aral
 38. Zeynep Casalini
 39. Zvezda
 40. Özlem Özel
 41. Arda Gündoğan
 42. Hamit Özhan
 43. Ümit Ülperen
 44. Çelik
 45. Ferdi Şanlı
 46. Neco
 47. Zeki Müren
 48. Seda Sayan
 49. Mehtap Yılmaz
 50. Devran Çağlar
 51. Elif Karlı
 52. Seren Serengil
 53. Banu
 54. Semiha Yankı
 55. Ercan Turgut
 56. Bayram Şenpınar
 57. Ali Kızıltuğ
 58. Haktan
 59. Öyküm
 60. Bülent Cenkçi
 61. Eda Resureccion
 62. Ferhat Göçer
 63. Fatih Kısaparmak
 64. Muğlalı Memiş
 65. Sevgi Yıldırım