Buradasınız
Home > Sanatçılar > Fatoş Kumru > FATOŞ KUMRU “YANINA AL” ALBÜMÜ İLE SİZLERLE

FATOŞ KUMRU “YANINA AL” ALBÜMÜ İLE SİZLERLE

Fatoş Kumru ‘ Yanına Al’ isimli ilk çalışmasıyla sizlerle

Albümün ilk klibi Kaş’ta Gürcan Keltek yönetmenliğinde ‘ Hem Nalına, Hem Mıhına adlı esere çekildi

 

‘EFLATUN TÜRKÜLER’ projesinde “Talihim Yok, Bahtım Kara’ adlı türküyü seslendirerek  yer aldı

fatos-kumru-yanina-al-albumu-ile-sizlerle-2

Dinleyebileceğiniz ve İndirebileceğiniz Dijital Platformlar

Fatoş Kumru 1987 yılında Mersin’in Mut ilçesinde doğdu.Ortaokul ve lise’yi Mersinde bitirdi. Sonrasında Turizm Otelcilik ve Halk oyunları eğitimi aldı. Ayla Algan ekol drama kamera oyunculuk bölümünden mezun oldu.

2007 Yılında Naşide Göktürk, Altay, Yıldız Tilbe, Hakan Altun, Kutsi, Haktan ve Fatih Ürek gibi ünlü sanatçılarla aynı sahneyi paylaştı ve vokalistliklerini yaptı. Müzik eğitimine, Haliç Üniversitesi Opera ve Konser şarkıcılığı bölümünde devam etmektedir.

fatos-kumru-yanina-al-albumu-ile-sizlerle-3

 

Fatoş Kumru ‘ Yanına Al’ isimli ilk çalışmasıyla bir buçuk yıllık çalışma sonrasında, siz müzik severler ile buluşacak. Albümün aranjörlüğünü Sonay Yağız, Gökhan Doğanay ve Orhan Sancak yaptı. Albümde yer alan eserler Gülşah Tütüncü, Burak Buluç, Selahattin Sarıkaya ve Polat Altunbaş’a aittir. Kayıt, Miks & Mastering Mustafa Karaduman tarafından yapıldı.

Albümün ilk klibi Kaş’ta Gürcan Keltek yönetmenliğinde ‘ Hem Nalına, Hem Mıhına adlı esere çekildi. Aynı dönemde piyasaya çıkacak olan ‘EFLATUN TÜRKÜLER’ projesinde yer alan Fatoş Kumru, seslendirdiği ‘Talihim Yok, Bahtım Kara’ adlı türkü’nün klibide Ordu-Akkuş’ta Medeni Uçar’ın yönetmenliğinde çekildi.
“ YANINA AL “ adlı albüm EFLATUN MÜZİK etiketiyle 01/Temmuz/2016 tarihinde tüm müzik marketlerde yerini aldı.

fatos-kumru-yanina-al-albumu-ile-sizlerle-4

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

Yukarı