Buradasınız
Home > Genel > HAKAN AYSEV’DE BORDO MÜZİK AİLESİNE KATILDI

HAKAN AYSEV’DE BORDO MÜZİK AİLESİNE KATILDI

Hakan Aysev, albüm ve menajerlik hizmetleri için Bordo Müzik ile anlaştı…

Hakan Aysev, 30. sanat yılını özel bir albümle kutlamaya hazırlanıyor.

 

Güçlü yorumuyla sürpriz bir proje’ye imza atıldı.

hakan-aysevde-bordo-muzik-ailesine-katildi-2

Türk Pavarotti olarak anılan Hakan Aysev, 10 Ocak 1968 tarihinde Ankara‘da dünyaya geldi. 13 yaşındayken anne ve babası boşandı. Annesinin ısrarı ile konservatuvar sınavlarına girdi ve kazandı. 1981 yılında Ankara Devlet Konservatuvarı’nda müzik eğitimine başladı, 1988 yılında mezun oldu. 1987 yılında 6. Belvedere Şan Yarışması’nda En İyi Genç Şarkıcı ödülünü alarak final konserine katıldı.

1988 yılında Konservatuvardan mezun olduktan sonra Viyana‘ya gitti ve Wolfgang Amadeus Mozart‘ın “Cosi fan tutte” operasındaki Ferrando rolü ile Avusturya, Hollanda ve Almanya‘da turneye çıktı.

1989 yılının temmuz ayında Salzburg Festivaline katılarak, Joseph Haydn‘ın Acis ve Galatea eserini, operet bestecisi Jacques Offenbach‘ın Les Bavardes operalarında başrolü seslendirdi.

1989 yılının Eylül ayında Viyana Devlet Operası’na girdi. 1990 yılında Viyana Devlet Operasının kadrolu sanatçısı oldu. Aynı zamanda Luciano Pavarotti‘nin öğrencisi oldu. 1991 yılında Almanya‘da Koblenz Devlet Operasına katıldı ve birçok eserde rol aldı.

1995-1997 yılları arasında Darmstadt Devlet Operasında majör rolleri üstlendi. 1997‘nin mart ayında Norveç‘te Rigoletto, ağustosta Fransa‘da Carmen operalarında sahneye çıktı. Hakan Aysev, bugüne kadar Düsseldorf, Texas, Basel, Bern, Heilderberg operalarında da misafir sanatçı olarak yer aldı. Ayrıca 1997 yılında Verdi/Requiem’in CD kaydını yaptı.

1998 yılında Bulutsuzluk Özlemi ile rock-opera konserini gerçekleştirdi. 1999’da Nilüfer ile sahneye çıkan Aysev, ayrıca Tiflis Senfoni Orkestrası eşliğinde Ağrı Dağı Efsanesi‘nde rol aldı. 2000-2002 yıllarında İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde Müdür ve Genel Sanat Yönetmenliği yaptı.
2005 yılında Buenos Aires Teatro Colon’da König Kandaules operasında başrol oynadı. Barcelona Senfoni Orkestrası eşliğinde Ludwig van Beethoven‘ın 9. Senfoni’sini seslendirdi.Hakan Aysev, İstanbul Opera ve Balesi sanatçısı olarak görev yaptı.

2007 yılında Show TV‘de yayınlanan Şarkı Söylemek Lazım adlı yarışmada Serap Ezgü‘nün koçluğunu üstlendi. Nebil Özgentürk‘ün yaptığı Türkiye’ye damgasını vurmuş sanatçıların yer aldığı belgeselde Pavarotti’yi canlandırdı.

hakan-aysevde-bordo-muzik-ailesine-katildi-3

Güçlü yorumuyla yıllar içinde pek çok başarılı çalışmaya imza atan sanatçı Hakan Aysev, şimdi ise 30. sanat yılını özel bir albümle kutlamaya hazırlanıyor…Bordo Müzik etiketi ve Medeni Uçar prodüksiyonuyla dinleyicilerle buluşacak olan albümde Aysev, sanatçı dostlarıyla da düetlere imza atacak.Bununla birlikte Aysev’in 5 yıl boyunca menajerlik hizmetleri ile albüm prodüksiyonları, son zamanlarda Galip Kayıhan, Tanju Okan albümleri ile isminden söz ettiren ve pek çok sanatçıyı transfer eden Bordo Müzik / Medeni Uçar tarafından üstlenilecek.Geçtiğimiz günlerde bir araya gelen Aysev ve Uçar, birlikte bu konuda anlaşırken, Uçar, Aysev gibi değerli bir sanatçıyla çalışmaktan duyduğu mutluluğu belirtti.

 

 

 

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

Yukarı