Buradasınız
Home > Genel > HAKAN TAŞIYAN “ SESSİZ SEDASIZ DÖNÜŞ “

HAKAN TAŞIYAN “ SESSİZ SEDASIZ DÖNÜŞ “

Uzun bir aradan sonra “HAKAN TAŞIYAN”dan yeni albüm

İlk klibi albüme adını veren “ Sessiz Sedasız”a çekildi

 

Arabesk Müziğinin HAKAN’ı, dev ismi;

hakan-tasiyan-sessiz-sedasiz-donus-2

1973 Yılında Ankara‘da bir gecekonduda doğmuştur. On üç kardeştirler. Babası Derviş Taşıyan doğulu, annesi Trabzon’ludur. Müzisyen olan babası geçimlerini sağlamak için gazinolarda veya düğün salonlarında çaldığı klarneti ile çocuklarının nafakasını çıkarmaya çalışırdı. Çocukluğunda Saz çalmaya merak saldı. Babası ile düğünlere gazinolara işe gitmeye başladı.Küçük yaşlardan itibaren müzik ile geçen hayat mücadelesi devam etti. Askerliğini yaparken söyle ve komutanları tarafından çok sevildi ve komutanlarının desteği ile ilk kaseti “Hesabım Bitmedi” 1996 yılında çıktı. İstanbul‘da ki Unkapanı “İMÇ” çarşısındaki yapımcılar Hakan Taşıyan‘ın çok sevdiği sanatçı olan Müslüm Gürses‘ i taklit ettiğine inandıkları için ilgilenmediler. Sonunda İstanbul‘da aradığını bulamayan Hakan Taşıyan Ankara‘ da tanınmaya başladı.

1997 yılında ikinci kasedi olan “Sensiz İki Gün” çıktığında çok tutuldu. ‘‘Gözünü Seveyim” adlı albümüyle arabesk dünyasında fırtınalar estirdi.

1998 yılında “Hesabım Bitmedi” adlı dizide 1996 Türkiye ikinci güzeli Hilal Aslangiray, Ebru Destan ile birlikte rol aldı.

2001 yılında “Güz Gülleri” adlı dizide Murat Soydan, Erdinç Akbaş, Özlem Savaş, Mesut Akusta, Fatma Belgen, Nilgün Belgün ile birlikte oynadı, Kemal karakterini canlandırdı.

Polat Yağcı’nın maddi manevi desteği ile, uzun zamandır sessizliğini koruyan Hakan Taşıyan, Genel Koordinatörlüğünü Medeni Uçar’ın yaptığı yeni albümü ile “ Sessiz Sedasız “ geri dönüyor. Albümün yönetmenliği Taner Solak, aranjörlüğünü ise Tarık Ağansoy, Göksun Çavdar, Ceyhun Çelik ve Fahri Karaduman yaptı. Toplam dokuz eserin yer aldığı albümde, yakın zamanda vefat eden Ali Tekintüre ve Mehmet Ali Öç’e ait iki yeni eserde mevcuttur. Albümünü onlara ithaf eden Hakan Taşıyan, ilk klibini albüme’de adını veren “ Sessiz Sedasız” eserine çekmiştir.

hakan-tasiyan-sessiz-sedasiz-donus-3

 

Hakan Taşıyan – Sessiz Sedasız ( Sözleri )

Sensizlik şehrinde günleri bir bir
Sayıp duruyorum Sessiz sedasız
Mazinin koynunda çok uzaklara
Dalıp gidiyorum sessiz sedasız

Böylesi yokluğa var mı dayanır
Böylesi yangına kar mı dayanır
Böylesi hasrete can mı dayanır
Ölüp gidiyorum sessiz sedasız

Sen ateş parçası ben elinde mum
Yangında kor olur denizdeki kum
Dayanmaz yüreğin gözlerini yum
Yanıp gidiyorum sessiz sedasız

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

Yukarı