Buradasınız
Home > Sanatçılar > Ayhan Yıldırım > AYHAN YILDIRIM’DAN ‘MİHMAN’ ALBÜMÜ

AYHAN YILDIRIM’DAN ‘MİHMAN’ ALBÜMÜ

Albümün aranjörlüğü ve yönetmenliğini  Ali Çabuk üstlendi.

‘Mihman’  isimli albümde Sevcan Orhan gibi çok değerli isimler ile çalışmıştır.

 

 

Ayhan Yıldırım’ın Avrupa’da organize edilen farklı ses yarışmalarında bir birincilik ve birde ikinciliği mevcuttur.

ayhan-yildirimdan-mihman-albumu-2

Dinleyebileceğiniz ve İndirebileceğiniz Dijital Platformlar

Ayhan Yıldırım 1978 Almanya’nın Augsburg şehrinde doğdu. Aile kökeni Sivas İmranlı ilçesinin Çandır köyüne dayanmaktadır. Dört erkek kardeşin en küçüğüdür. Abilerinin etkisi altında müzik ile tanışmıştır.

İlk sahnesi ilk okul birinci sınıfta okul etkinliklerinde meydana gelmiştir. Daha sonra klavye ile tanışan Ayhan Yıldırım, 1992’de abileri ile birlikte kurdukları Grup Yıldırım Kardeşler ile konser, kültür geceleri ve benzeri organizasyonlarda yer almıştır.

ayhan-yildirimdan-mihman-albumu-3

 

Aynı zamanda bağlama çalma merakı olan Ayhan Yıldırım, özellikle Türk Halk Müziğinin üstatlarını dinleyerek kendisini geliştirmiştir.

1997 Yılında abisi Aydın Yıldırım ile ‘ Savaşlar Durmuyor’ isimli ilk albüm çalışmasını gerçekleştirmiştir. Müzik hayatının yanı sıra Üniversitede Ekonomi ve İşletme bölümünü bitirmiştir. Ayrıca Avrupa’da organize edilen farklı ses yarışmalarında bir birincilik ve birde ikinciliği mevcuttur.

2012 Yılında yeni bir albüm çalışmasına başlayan Ayhan Yıldırım, aranjör ve yönetmenliğini  Ali Çabuk’un üstlendiği ‘Mihman’  isimli albümde Sevcan Orhan gibi çok değerli isimler ile çalışmıştır. Albümde kendisine ait beste çalışmalarınada yer veren Ayhan Yıldırım, toplamda sekiz eser seslendirmiştir.   “ MİHMAN “ adlı albüm, 01/Temmuz/2016 tarihinde tüm müzik marketlerde yerini aldı.

Benzer yazılar

Bir cevap yazın

Yukarı